פתיחת חלון חדש למציאות מיכאל לייטמן תפיסה זו חדשה שנרכשה נקראת "אמונה" כהתחלה זה הוא מעבר להיגיון או רגיל, מסיבה, הוא נתפס בדרך חדשה, חסרת תקדים, באמצעות כלים חדשים חסרי תקדים, כלי. מיכאל לייטמן אבל כמו שאנחנו לייצב כלי קלטו והחדשים שלנו, כי "אמונה" הופכת להפכה הסיבה החדשה שלנו, "המציאות האובייקטיבית" החדשה שלנו.

אבל איך ומאיפה אנחנו יכולים להשיג כלי חדש כזה?

קבלה לעם המטרה העיקרית היא קודם כל עוזבים כלי מרוכזים בעצמו שלנו, למצוא את עצמנו מחוץ ל" הקופסה השחורה "סובייקטיבית שלנו. אנחנו צריכים למצוא מטרה חדשה מחוץ. יכול רק למצוא המטרה החדשה מחוץ הזה, שנבנה בסביבה מיוחדת, הדדית אנושית. אם מעגל של אנשים מחויבים הדדי להתחיל עושה מאמצים קבועים כדי לקבל את נקודת המבט, רצונות, מחשבות של אחרים במטרה להשאירם, לאחר מאמץ דרוש מסוים הם יכולים ליצור כוח הדדי מספיק שיכול למשוך אותם לתוך נפוץ, הדדי קבלה לעם מרכזי ואקום באזור החפיפה של הביטול העצמי ניסה אחד כלפי שני.

בהתחלה הם לא מסוגלים באמת אי פעם שדה אחד של השני מבט, תפיסת אוצר דרך כל עיניים אחרות. אבל על ידי השארת קופסות השחורות הסובייקטיבית שלהם שהם יכולים כבר להתחיל להרוויח התבוננות אובייקטיבית שבואקום הדדי שהם יצרו. ידידות ואהבה בצורה אנוכית מושגים כמו "ידידות" ו- "אהבה" עשויים להיות ביטויים המשמשים לעתים קרובות ביותר בחיינו. אבל אנחנו משתמשים בביטויים אלה בהקשר הנכון? הטבע הטבוע שלנו הוא באופן אינסטינקטיבי-משרת עצמי, מצדיק את עצמו.

אנחנו פשוט לא מסוגלים לפעול בכל דרך אחרת, אלא לעצמנו. הרב לייטמן החישובים שלנו מונעים אך ורק על ידי העיקרון "הנאה / כאב", כל הזמן נעו לכיוון הנאה גדולה יותר לעצמנו, מתרחקים מכל גירוי כואב, מצב. כך, למרות ששניהם "ידידות" ו- "אהבה" מביעות מדינות, מצבים שבם אנו מתייחסים לאחרים בצורה חיובית, נדיבה בסוף אנו מתייחסים לאחרים, להתנהג איתם בדרך חיובית, נדיבה כזה כי זה מספק לנו הנאה. אם אנחנו לא יכולים לקבל את כל הנאה יותר לעצמנו מלהיות חברים עם מישהו, לאהוב מישהו ידידות, אהבה מתאדה. ידידות ואהבה בדרך אנוכית אז מה תהיה חברות האמיתיות, הרב לייטמן אהבה אמיתית אז? איך אנחנו יכולים לוודא שאנחנו להתיידד, לאהוב אחרים לעיל, ללא קשר להנאות אנוכיות?

מיכאל לייטמן מסביר לנו דרך החוכמה של אהבה לא אנוכית אמיתית קבלה היא הגשמת הרצונות של מישהו, מצרכים חיוניים בדיוק איך מישהו שרוצה ללא כל עיוות אישית, תגמול אישי מנקודת המבט של הנותן. על מנת להשיג אהבה מושלמת, אמיתית כגון "המאהב" היית צריכים אנוכי, בשקיפות להיכנס לרצונות, המחשבות של האדם האהוב בלי מטריד, משחית אותם ולאחר מכן למלא אותם בדיוק איך אהבתי אחד לא רוצה את זה. והמאהב המושלם הייתי עושה את זה בצורה מיומנת כך שאהבתי אחד אפילו לא יודע מי מילא את רצונות נזקקים.